Visit our global site
Tlacové správy
Kamarádství lidí a zvířat

28 jún 2010

Od 1.-4. července letošního roku představí vědecké týmy ze Švédska, Německa, USA, Japonska a dalších zemí  výsledky svých výzkumů o vztazích lidí a zvířat. Na konferenci s názvem „Lidé & zvířata: pro život“ zazní letos ve Stockholmu celkem 84 přednášek o soužití lidí a zvířat se zaměřením na péči o domácí mazlíčky. Konference pořádaná Mezinárodní asociací IAHAIO (International Association of Human-Animal Interaction Organizations) přináší každé tři roky nové studie dokazující vzájemnou prospěšnost lidí a zvířat, například terapeutické účinky zvířat při rehabilitaci nemocných, v péči o seniory nebo autistické děti.
Psi a kočky u zubaře

20 máj 2010

Pouze 30 % obyvatel ČR psů čistí svému psovi zuby. Zjistil to tým veterinářů a veterinárních mediků v pojízdné poradně Pedigree. Psí zubařská ordinace odhalila nevědomost pejskařů a nabídla bezplatnou veterinární prohlídku chrupu jejich domácím mazlíčkům. Nejčastější stomatologickou  diagnózou u psů byl zubní plak, zubní kámen, ojediněle zánět dásní a periodontitis, což je zánětlivé onemocnění tkání obklopující zub. Nejčastěji byl tento problém zjištěn u malých plemen. Žlutý karavan Pedigree poradny zopakuje tuto akci v rámce kampaně „Měsíc zdravého chrupu“ také letos.
Společnost Mars Petcare oznámila svůj závazek do roku 2020 používat pouze ryby z obnovitelných zdrojů

08 apríla 2010

Společnost Mars, Inc. se jako první na trhu zavázala k používání ryb pouze z obnovitelných zdrojů v segmentu petcare, a to nejpozději do roku 2020. V situaci tenčících se globálních zdrojů ryb se společnost Mars, jeden z největších výrobců potravy pro domácí zvířata, ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) zavázala přispět k trvale udržitelnému rybolovu. Společnost Mars si v segmentu petcare klade následující cíle:
• používat pouze ryby získané ze 100% obnovitelného rybolovu a ekologického chovu ryb,
• postupně nahrazovat používání celých ryb a rybích filetů z volně žijících ryb vedlejšími rybími produkty a rybami chovanými udržitelným způsobem,
• používat pouze trvale udržitelné alternativy pro suroviny z mořských ryb.

Naplnili jsme 232 800 psích a kočičích misek v útulcích

15 decembra 2009

Díky celostátní kampani projektu „WAD 2009 – Pomozte naplnit misky v útulcích“ dostane celkem 18 útulků v ČR krmivo pro své svěřence. Opuštěným psům a kočkám pomohli všichni ti, kteří se nákupem krmiva značek Pedigree a Whiskas nebo zasláním dárcovské SMS zapojili do projektu spol. Mars Czech s.r.o. a Nadace na ochranu zvířat. Projekt naplnil svůj hlavní cíl: oslovil širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům a vybraným 18 útulkům přinesl více než 35 tun kvalitního suchého krmiva pro kočky a psy.

Zdravá výživa psů a koček

22 septembra 2009

Názor prof. MVDr. Miroslava Svobody, CSc., přednosty Kliniky chorob psů a koček Fakulty veterinárního lékařství a profesora Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, na zdravou výživu psů a koček.

< Previous 1 | 2 Next >

Korporátne informácie

História

Od domáceho výrobcu cukroviniek k medzinárodnej spoločnosti.

Globálne novinky a správy

Navštívte www.mars.com