Aplankykite korporacijos svetainę
Siūlomi maisto medžiagų ir energijos paros kiekiai (GDA)

Pagalba tiems, kurie nori sveikai maitintis

Manome, kad vartotojai turi teisę tiksliai žinoti, kokia yra mūsų gaminamų produktų maistinė ir energinė vertė, kad galėtų patys pasirinkti ar nori sveikai maitintis. Tam tikslui yra sukurtos informatyvios etiketės.

Žmonėms, kurie nori gyventi sveiką, aktyvų gyvenimo būdą, reikia ypatingai daug informacijos ir patarimų apie įvairią ir subalansuotą mitybą. Bendrovė „Mars“ prisijungdama ir skatindama žmogaus sveiko gyvenimo būdą nuo šiol vartotojams paaiškina iš kokių sudedamųjų dalių yra gaminami jos produktai, o tai leidžia vartotojams priimti apgalvotus sprendimus prieš vartojant šokoladą. Šis naujas „Mars“ požiūris užtikrina, jog vartotojui bus suteikta detali informacija apie produktų sudėtį ant jų pakuočių. Tokiu būdu „Mars“ žengia dar viena žingsnį prisiimant atsakomybę prieš vartotoją bei jo švietimą.

Išsami mitybos informacija ant produkto pakuotės

Atlikę tyrimus priėjome išvadą, jog dauguma vartotojų norinčių  subalansuoti savo energijos suvartojimą nori gauti tik glaustą informaciją apie kalorijų kiekius jų maiste. Dar 2004 m., „Mars” savanoriškai pradėjo teikti vartotojams informaciją apie gaminamų produktų maistinę vertę, nes tikėjo ir tiki, jog tiksli bei lengvai suprantama mitybos reikšmė yra ypatingai svarbi priimant atsakingus sprendimus.

Tai pat, 2007 m. “Mars” savo noru įsipareigojo plėsti maistingumo ženklinimą ant produktų pakuočių. Informacija apie produktų kalorijų kiekius (Energija) - vartotojams aiškiai pateikiama ant produktų pakuočių priekio, taip pat suaugusiam žmogui yra nurodyta rekomenduojama vartojamo produkto dienos kalorijų norma (GDA – siūlomi maisto medžiagų ir energijos paros kiekių sistema).

Kaip suprasti etiketėse pateiktą informaciją?

Siūlomi konkrečių maisto medžiagų ir energijos paros kiekiai – tai santykiniai dienos kalorijų ir svarbiausių maisto medžiagų kiekiai, užtikrinantys sveiką ir suderintą vartotojo mitybą. Atsižvelgus į etiketėse pateikiamą informaciją, vartotojui yra lengviau ir paprasčiau rinktis maisto produktus, riboti jų vartojimą, sveikai ir suderintai maitintis.

Etiketėse nurodomi produkto kalorijų, cukraus, riebalų, sočiųjų riebalų ir druskos kiekiai bei rekomenduojama paros norma. Taigi, mes vartotojui sudarome sąlygas daugiau sužinoti apie mėgstamą maisto produktą.

Asmeninei siūlomų konkrečių maisto medžiagų ir energijos paros kiekių lentelei reikėtų tokių duomenų kaip Jūsų lytis, svoris, aktyvumas, nes nuo visų šių veiksnių priklauso kalorijų paros norma. Deja, šios informacijos į etiketę įtraukti nėra įmanoma. Atsižvelgiant į rekomendacijas normaliam suaugusiam žmogui ant etikečių nurodomi siūlomi konkrečių maisto medžiagų ir energijos paros kiekiai. Normalus suaugęs žmogus – tai normalaus svorio, vidutinio aktyvumo moteris, kuriai nereikia specialios mitybos.

Konkrečių maisto medžiagų ir energijos paros kiekiai siūlomi tam, kad vartotojas geriau suprastų, ką valgo, ko jam trūksta ir galbūt ko reikėtų atsisakyti. Etiketėse nurodytų kalorijų rekomendacijų galima laikytis, jei neketinate numesti svorio, o informaciją apie siūlomą paros cukraus, riebalų, sočiųjų riebalų ir druskos kiekį reikia vertinti kaip maksimalias normas.

Etiketėse pateikiamos tik rekomendacijos, nes negalima sukurti lentelių kiekvienam konkrečiam žmogui. Ši informacija gali padėti kontroliuoti mitybą ir sveikiau gyventi.

GDA informacinė svetainė: www.gdainfo.lt

“Mars” kartu su kitais maisto gamintojais remia internetinę svetainę - www.gdainfo.lt. Ši svetainė yra svarbus informacijos šaltinis tiek vartotojams, tiek visoms suinteresuotoms šalims. Vartotojui šioje svetainėje pateikiama itin svarbi informaciją apie tai, kaip suprasti mitybos etiketes esančias ant produktų pakuočių, išaiškinta kokios yra pagrindinės produktų maistinės medžiagos bei mikroelementai. Taip pat, vartotojui patariama, kaip susikurti sveikos ir subalansuotos mitybos bei aktyvaus fizinio krūvio gyvenimo būdą.Į viršų ^

„Mars“ – toli gražu ne vien šokoladinių batonėlių gamintoja

Produktai, žinomi visame pasaulyje.

Mūsų principai veikia

Visuomet laikomės savo principų, kad ir ką darytume.