Aplankykite korporacijos svetainę
Nuo virtuvėje gaminamų saldainių iki pasaulinės bendrovės
Mars šeimos verslas.


„Mars, Incorporated“ korporacijai priklauso visame pasaulyje puikiai žinomi prekių ženklai. Šeimos valdomos bendrovės metiniai pardavimai siekia 30 mlrd. JAV dolerių.  Sėkmės paslaptis – nuolatinis kūrybingumas ir stipri nuojauta, kokių gaminių reikia – leido „Mars, Incorporated“ pamažu augti ir po šimtmečio tapti pažangia pasauline bendrove.

Bendrovės istorija prasidėjo 1911 m. Takomoje, uostamiestyje JAV šiaurės vakaruose. Frankas C. Marsas kišenėje turėjo tik 400 JAV dolerių, tačiau puikiai išmanė, kaip gaminti šokoladinius saldainius. Savo virtuvėje F. C. Marsas įkūrė saldainių parduotuvę pavadinimu „Candy Factory“ ir jo gaminami saldainiai netrukus ėmė nešti kuklias pajamas. Tačiau tokia padėtis jaunojo saldainių gamintojo netenkino. Jis norėjo sukurti kažką visiškai nauja – tokį šokoladinį batonėlį, dėl kurio žmonės stovėtų eilėse. 1923 m. šeimai grįžus į Minesotą Frankas jau turėjo naują sumanymą. Padedant sūnui Forrestui jis sujungė tris tuo metu populiarius produktus – šokoladinį saldainį, šokoladinį batonėlį ir pieno kokteilį, kuris tada buvo naujas karamelės skonio gėrimas. Naujasis jų kūrinys buvo ilgesnis ir storesnis nei bet kuris kitas tuo metu gaminamas šokoladinis saldainis ar batonėlis, o karamelės buvo daugiau nei pieno kokteiliuose. Šio storo, kreminio, maloniai kramtomo šokoladinio batonėlio pardavimai pranoko net didžiausias svajones. Taip buvo padėtas pamatas didžiulės pasaulinės bendrovės „Mars, Incorporated“ atsiradimui.

Visaverčiai produktai gyvūnams augintiniams

„Mars“ bendrovei įsitvirtinus JAV, buvo nuspręsta žengti svarbų žingsnį pradėti verslą kitapus Atlanto, Europoje, t.y., grįžti prie šaknų, nes Mars šeimos protėviai buvo kilę iš Olandijos. Forrestas Marsas 1932 m. išvyko į Angliją ir Slau mieste įkūrė įmonę „Mars Confectionery“. Vos po trejų metų Forrestas suprato, kad kaip ir tėvas jis turi puikią nuojautą pelningoms naujovėms. Iš šokoladinių skanėstų verslo sukaupto kapitalo jis įsigijo nedidelę šunų maistą gaminančią „Chappel Brothers“ įmonę. Tuo metu daugeliui žmonių idėja šerti šunis kuo nors kitu nei maisto likučiais atrodė labai keista. Tačiau netrukus šunų šeimininkai įvertino „Mars“ ir jos gaminamą „Chappie“ produkciją. „Mars“ netruko išplėsti maisto gyvūnams augintiniams gamybą pagal pačių sukurtus receptus, kurie rėmėsi mokslinių tyrimų patvirtintais maistingumo standartais.

Kariškių idėjų pritaikymas

Forrestas Marsas, iš keleto kareivių, dalyvavusių Ispanijos pilietiniame kare, sužinojęs, jog šokoladą, kad šis neištirptų, jie dengdavo kietu cukriniu apvalkalu, pradėjo tyrimus. Jis norėjo pagaminti šokoladinius saldainius su spalvotu cukriniu apvalkalu. Naujasis gaminys –  M&M'S® –  „tirpo burnoje, ne rankoje“. Pirmieji M&M’S® vartotojai buvo JAV kareiviai.

Forrestas Marsas tęsė naujovių paiešką. Šį kartą, 1941 m. jam talkino „Converted Rice“ įmonės savininkas Gordonas Harwellas. Harwello įmonė apdirbdavo ryžius, kurių grūdai verdant nesulipdavo ir išlikdavo visi vitaminai. Pradžioje gerų santykių su JAV armija dėka, šių ryžių vartotojai buvo tik II Pasaulinio karo kareiviai. Tačiau šie aukštos kokybės ryžiai buvo verti atsidurti ir civilių virtuvėje.

Verslo priešpiečių metu Harwellas ir Marsas kalbėjo apie UNCLE BEN‘S® – 1930 metais  Harwello sukurtą prekės ženklą, kai Forrestaui Marsui gimė idėja, kad dėdei Benui (angl. uncle Ben) reikia veido. Taip ir šiandien ant pakuočių naudojama nuotrauka išpopuliarino šį gaminį visame pasaulyje. 1952 m., praėjus vos 6 metams nuo UNCLE BEN’S® CONVERTED® RICE prekės ženklo sukūrimo, šie ryžiai tapo JAV rinkos lyderiu.

Gėrimų automatai

XX a. šeštasis dešimtmetis – pardavimo automatų aukso amžius. Kramtomosios gumos, muzikos, karštųjų ir šaltųjų gėrimų patraukliais pardavimų automatais naudojosi visi. Tačiau pardavimo automatai dažniausiai stovėjo tik viešose vietose. Tuo tarpu įmonių kontorose toliau karaliavo termosas, o iš namų atsinešta kava ar arbata iki pietų dažniausiai atvėsdavo. Mars šeima atrado naują nišą verslui ir 1955 m. Slau mieste (Jungtinė Karalystė) įkūrė „Four Square“ įmonę, kuri šiandien vadinama „Mars Drinks“. Šis verslas apėmė gėrimų automatų pardavimus, siekiant, kad įmonių darbuotojai galėtų mėgautis kokybiškais gėrimais pertraukų metu. 1973 m. šis „Mars“ filialas pradėjo gaminti ir pačius gėrimų automatus. Tai buvo labai sėkmingas žingsnis. Netrukus „Mars“ pristatė KLIX® „InCup“ sistemą – kava, arbata, sriuba sandariame puodelyje. Be to, vandens buvo įpilama tik paspaudus mygtuką, todėl sriuba ar kiti karšti gėrimai visada buvo švieži. Ši naujovė buvo „Four Square“ tarptautinės sėkmės pradžia.

Tarptautinė plėtra

Praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje „Mars, Incorporated“ veikla įgavo tarptautinį mastą. Bendrovės rinka plėtėsi, kūrėsi nauji pardavimo padaliniai ir gamyklos, buvo didinami esami gamybos pajėgumai. Iki 1967-ųjų bendrovė išplėtė prekybą Vokietijoje, Olandijoje, Švedijoje, Italijoje, Puerto Rike, Kanadoje, Šveicarijoje ir Australijoje. 1965 m. buvo įkurtas „Waltham“ gyvūnų mitybos centras, pelnęs pasaulinį pripažinimą dėl mokslinių tyrimų gyvūnų mitybos ir elgsenos srityje.

Aštuntajame dešimtmetyje „Mars, Incorporated“ toliau plėtėsi į tarptautinę rinką – pradėjo prekiauti Japonijoje ir Singapūre, buvo atidaryta nauja gamykla Brazilijoje.

1984 m. Los Andželo olimpinėse žaidynėse M&M’S® ir SNICKERS® tapo oficialiu užkandžiu. „Mars, Incorporated“ tęsė bendradarbiavimą ir 1992 metais vykstant vasaros olimpinėms žaidynėms Barselonoje, Ispanijoje ir tais pačiais metais vykstant žiemos olimpinėms žaidynėms Albertvilyje, Prancūzijoje.

1991-1993 m. plėtra tęsiama Azijos šalyse – įkurti bendrovės padaliniai Honkonge ir Kinijoje. Tuo tarpu Europoje atidaryti pardavimo biurai ir gamyklos Lenkijoje, Rusijoje, Čekijoje ir Lietuvoje.

„Mars“ veikla Lietuvoje

„Mars, Incorporated“ žengė į Lietuvą 1993 metais. Klaipėdoje atidarė pardavimo padalinį ir pradėjo maisto gyvūnams augintiniams gamybą. Įmonė tuo metu vadinosi „Masterfoods“. Po šešerių metų, didėjant produkcijos gyvūnams augintiniams poreikiui Europoje, buvo pastatyta nauja gamykla Gargžduose, kur persikėlė ir pagrindinis bendrovės biuras. Pardavimo ir rinkodaros padalinys įkurtas Vilniuje.

2007 m. bendrovė pakeitė pavadinimą į „Mars Lietuva“.


Pasaulinės „Mars“ naujienos

Sužinokite pasaulines „Mars“ naujienas korporacijos tinklalapyje (anglų k.).

„Mars“ – toli gražu ne vien šokoladinių batonėlių gamintoja

Produktai, žinomi visame pasaulyje.