Global
Mars Home page

Strony internetowe firmy Mars mogą zawierać informacje na temat oferowanych przez firmę produktów dla zwierząt, przekąsek, artykułów żywnościowych i innych produktów, a także promocji, konkursów, loterii, itp, jak również informacje na temat naszej firmy, oferty pracy i informacje o sklepach internetowych. Większość naszych witryn jest przeznaczona dla dorosłych klientów. Zgodnie z globalnym kodeksem marketingowym dotyczącym słodyczy oraz słodkich przekąsek, firma Mars kieruje komunikaty marketingowe dotyczące ww. głównie do osób dorosłych oraz, zgodnie z przeznaczeniem danej marki, do nastolatków. Nasze słodycze oraz słodkie przekąski nie są reklamowane w mediach w sposób mający na celu przyciągnięcie uwagi dzieci w wieku poniżej 12 lat. Również zgodnie z naszą zasadą kierowania komunikatów marketingowych głównie do osób dorosłych i nastolatków firma Mars wprowadziła mechanizmy ograniczające możliwość pobierania wygaszaczy ekranu, gier oraz dostępu do innych materiałów przez dzieci w wieku poniżej 12 lat. 

W różnych krajach przepisy prawnew różny sposób definiują „dziecko”. Zgodnie z naszym kodeksem marketingowym witryny, przy użyciu których zbieramy informacje od dzieci (w rozumieniu lokalnych przepisów prawnych), zawierają specjalne komunikaty, zalecające uzyskanie zgody rodziców przed wprowadzeniem informacji lub zamówieniem produktów. W niektórych przypadkach prosimy osoby odwiedzające o wprowadzenie daty urodzenia, w celu ograniczenia dostępu nieletnich do niektórych witryn, obszarów i materiałów, a także stosujemy pliki cookie w celu uniemożliwienia zmiany wprowadzonego wieku. W niektórych przypadkach możemy prosić o podanie adresu e-mail rodzica w celu powiadomienia rodzica o naszej Polityce prywatności i/lub uzyskania jego zgody, gdy jest to konieczne. Apelujemy także o monitorowanie i nadzorowanie aktywności dzieci w Internecie. 

Szczegółowe informacje na temat naszej polityki zbierania i przetwarzania danych osobowych można znaleźć w naszej Polityce prywatności. 

Date: July 2009